Mladí ekonomové UK získali peníze na výzkum

Finanční společnost RSJ Invest v úterý 20. ledna 2009 věnovala symbolický šek na 148 tisíc korun na podporu doktorandů na Univerzitě Karlově, ekonomickém institutu CERGE-EI. Šek převzal z rukou Karla Janečka, zakladatele a člena představenstva RSJ Invest, profesor Jan Švejnar, předseda řídícího a dozorčího výboru CERGE-EI.

Finanční dar bude použit na prospěchová stipendia čtyř studentů druhého ročníku postgraduálního studia a na podporu jejich výzkumných projektů. Studenti byli vybráni odbornou komisí CERGE-EI z deseti předložených projektů v rámci interní soutěže.

RSJ Invest klade veliký důraz na kvalitní vzdělání a dlouhodobě podporuje různé univerzitní projekty. “Domnívám se, že kvalitní vzdělávání je nejen klíčem k ekonomické prosperitě společnosti, ale taká nutnou podmínkou pro budoucí existenci lidské civilizace.” říká Karel Janeček.

Podle Karla Janečka, který na Univerzitě Karlově vystudoval matematiku a teorii pravděpodobnosti, bude v roce 2009 podpora RSJ Invest směrem k univerzitě pokračovat. Vedle CERGE-EI připravuje vlastní grantový projekt také na Matematicko-fyzikální fakultě UK.

V roce 2009 podpoří RSJ Invest několik univerzitních výzkumných projektů částkou přesahující 700 tisíc korun. Vedle CERGE-EI připravuje také vlastní grantový projekt na Univerzitě Karlově, Matematicko-fyzikální fakultě.

RSJ Invest a.s. je největším obchodníkem s cennými papíry v České republice s měsíčním obratem přes 2 biliony EUR. Společnost působí na českém trhu od roku 1995 a je řádným držitelem licence České národní banky. Obchoduje s finančními deriváty na trzích v USA, Velké Británii, Německu, Kanadě, Austrálii, Japonsku a Singapuru. V rámci svých hedge fondů RSJ Powerfunds investuje do dluhopisů, akcií a futures na akciové indexy.

Společnost RSJ Invest, a.s. je jediným nebankovním subjektem v ČR, který má plnou licenci ČNB, což ji opravňuje provozovat veškeré činnosti jako klasické bankovní domy mimo úvěrové činnosti. Patří k zakládajícím členem České asociace obchodníků s cennými papíry.

Profesor Jan Švejnar, předseda a zakladatel CERGE-EI a Karel Janeček, člen představenstva RSJ Invest
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.