Životní volby

Před padesáti lety bylo také úterý. Úterý 16. ledna 1968. Pražané šlapali v rozbředlém sněhu, prudce tálo – ale ne nadějně, zatím tálo ošklivě, do šediva a do bláta – a na ÚV KSČ ten den přišly už zase stovky pozdravných telegramů a blahopřání.

Pokračování

Autor: Jakub Končelík, 16. ledna 2018


Přírodovědecká fakulta UK chce podpořit mladé talenty. Zakládá nadační fond

Profesor Josef Michl je světově uznávaný chemik a také absolvent Přírodovědecké fakulty UK. I když žije už od šedesátého osmého roku v zahraničí, s vděčností vzpomíná na svá studia strávená na pražské univerzitě. A právě z toho důvodu se před několika lety rozhodl věnovat fakultě sto tisíc dolarů. Tento podnět vedl k založení nadačního fondu.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 15. ledna 2018Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Charakteristické trojúhelníkové průčelí s československým státním znakem a nápisem Universita Karlova zdobí budovu Právnické fakulty UK od samého počátku. Dominanta vltavského nábřeží přestála obsazení nacisty i ničivou povodeň roku 2002.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.