Pražské derby Evropské univerzitní hokejové ligy rozhodovalo prodloužení

Diváci se na pražském zimním stadionu Hvězda dočkali v neděli 5. listopadu prvního letošního pražského derby týmů UK Praha a Engineers Prague. Do dalšího kola Evropské univerzitní hokejové ligy vstoupila reprezentace Českého vysokého učení technického velmi aktivně a vybudovala si slibný náskok, postupem času však nadvládu nad utkáním přebrala Univerzita Karlova.

Pokračování

Autor: Josef Vošahlík; red., 13. listopadu 2017


Finále Hokejové bitvy rozhodly až samostatné nájezdy. UK se raduje z vítězství

Napětí až do posledních vteřin turnaje pociťovali všichni fanoušci hokejového týmu Univerzity Karlovy. Holešovická Tipsport Arena ve čtvrtek 2. listopadu hostila již sedmý ročník Hokejové bitvy pražských univerzitních týmů.

Pokračování

Autor: Michaela Příhonská, Helena Zdráhalová, 6. listopadu 2017


Večerní vizita s poutavým vyprávěním profesora Černého

V úterý 24. října pořádal plzeňský studentský spolek Medicus Pilsensis další z cyklu Večerních vizit. Nedočkaví studenti se před přednáškovým sálem scházeli již dlouho před začátkem, pozvání totiž tentokrát přijal profesor Radim Černý z Ústavu lékařské chemie a biochemie.

Pokračování

Autor: Barbara Břízová, Tereza Šmrhová; red., 1. listopadu 2017


Nikdy jsem nezažila takový servis

Diana Rálišová strávila svůj semestrální pobyt v rámci programu Erasmus v irském Limericku. To by nebylo nic až tak neobvyklého, Univerzita Karlova vysílá každoročně na erasmovské studijní pobyty a stáže přibližně 1300 studentů.

Pokračování

Autor: Ivana Herglová, 27. října 2017


Punkový začátek semestru. Hybernská hostila festival Meetplace

Jako Meetplace, tedy místo, kde se mohou setkávat všichni napříč obory a fakultami UK i obyvatelé a návštěvníci Prahy, se ve čtvrtek 12. října představil Kampus Hybernská. V budově, kterou před nedávnem svěřil k užívání FF UK pražský magistrát, se především novým studentům představily univerzitní spolky a uskupení.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 13. října 2017


Studentské Dvorky zahájily akademický rok na Pedagogické fakultě UK

Již čtvrtý ročník multižánrové studentské události otvírající akademický rok přivedl ve čtvrtek 12. října na Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy nejen posluchače prvních ročníků. Pestrý program nabízel umění, nové vědomosti i gastronomické zážitky.

Pokračování

Autor: Marcela Uhlíková, 13. října 2017


Doporučení akademických vicemistrů Evropy: bridž je nejlepší trenér mozku

Se stříbrem se na konci září vrátila z akademického mistrovství Evropy v bridži ve španělské Fuengirole pětice studentů Univerzity Karlovy a Vysoké školy chemicko-technologické.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 9. října 2017


Česko-německý festival práva spojil stovku studentů obou zemí

Studenti UK mají nepřeberné množství možností, jak během studia načerpat inspiraci v zahraničí pro svůj další vědecký a profesní rozvoj. Jednou z nich je i Festival práva Praha–Pasov. Jeho pátý ročník se uskutečnil letos v září.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 26. září 2017




Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Sportovní fata morgana v centru Prahy, tak by se jinak daly nazvat tenisové kurty a volejbalová hřiště na pražském Albertově. Díky pečlivé správě Matematicko-fyzikální fakulty UK zůstala sportoviště v provozu od svého založení před druhou světovou válkou až dodnes.

Pokračování




Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.