Den se školní psychologií propojil vědecké poznatky s praxí

Motivace ve škole a školní třída jako sociální skupina, to byla hlavní témata historicky prvního Dne se školní psychologií, který 21. června uspořádala katedra psychologie Pedagogické fakulty UK ve spolupráci s Asociací školní psychologie a Spolkem absolventů katedry psychologie PedF UK.

Pokračování

Autor: Jana Rydlová; PedF UK, 13. září 2018


Plagiát a spol.

Plagiátorství. Jasně a stručně.

Pokračování

Autor: Kamila Kohoutová, 10. září 2018


Kudy vedla cesta od dryáků po seriózní vědu?

Chcete-li, pak výstava Cesta od alchymie k chemii v Knihovně chemie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy zachycuje cestu přeměny šarlatánství v seriózní vědní obor. Návštěvník se na ní seznámí s významnými osobnostmi, prastarými technologickými znalostmi i tajemným jazykem alchymistů…

Pokračování

Autor: Marcela Uhlíková, 6. září 2018


Univerzita nanečisto: středoškoláci si mohou vyzkoušet studium na FF UK

Filozofická fakulta UK připravila pro studenty středních škol třídenní kurz a možnost účastnost se stáže na vybraném ústavu. Zájemci o studium si tak vyzkouší, jak může vypadat jejich budoucí studium.

Pokračování

Autor: FF UK, 21. srpna 2018


Oázu odpočinku i poznání nabízí zahrada Farmaceutické fakulty v Hradci Králové

Zahrada léčivých rostlin se rozprostírá téměř v srdci Hradce Králové od roku 1992. Ne že by tam předtím žádná nebyla, jen od svého založení v roce 1970 párkrát změnila jméno. Zahrada léčivých rostlin Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové se dnes pyšní rozlohou 2,5 hektaru a více než 300 druhy léčivých a brzy i 130 druhy jedovatých rostlin…

Pokračování

Autor: Marcela Uhlíková, 16. srpna 2018


Moje profese se nebije s tím, být v hospodě, říká epidemioložka

„Každý večer zde po práci na fakultě provozuji aktivní odpočinek,“ přiznává lékařka, která energicky obstará výčep i provoz kuchyně restaurace Vysmátý žabák.

Pokračování

Autor: Marcela Uhlíková, 6. srpna 2018


Sylva Francová: Moje dcera nespadla do kanálu

Fotografka Sylva Francová se svým studentům snaží předat lásku k výtvarnému umění. Vedle fotografování ji baví také ilustrace. Jejím posledním dílem je průvodce Prahou pro děti, autorská kniha s netradičním názvem Áďa spadla do kanálu aneb putování dávnou Prahou.

Pokračování

Autor: Kamila Kohoutová, 30. července 2018


Učte se právo zábavně!

Webový portál Právo v praxi usnadňuje studentům právnických fakult přípravu na zkoušky. Po prvním půlroku jeho existence si jeho prostřednictvím opakuje učivo již více než 2000 studentů.

Pokračování

Autor: Kamila Kohoutová, 12. července 2018
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.