Na halovém šampionátu zazářila atletka UK. Přivezla si dvě zlata

Více než sto padesát vysokoškoláků změřilo své síly na akademickém mistrovství ČR v halové atletice. V pondělí 8. ledna ho v přetlakové hale na pražském Strahově uspořádala už tradičně Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy ve spolupráci s Českou asociací univerzitního sportu. V závodech se dařilo i studentům UK.

Pokračování

Autor: Aleš Kaplan; red., 11. ledna 2018


Tým UK je neporazitelný. V evropské hokejové lize si připisuje další body za vítězství

Do posledního domácího utkání v základní části Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL) nastoupili hráči Univerzity Karlovy proti týmu Paneuropa Kings z Bratislavy. Na zimním stadionu ve Slaném byl 28. listopadu k vidění svižný hokej, který musel lahodit oku každého fanouška.

Pokračování

Autor: Josef Vošahlík; red., 6. prosince 2017


Fanoušci si užili gólovou přestřelku hokejistů UK Praha a Academics Pilsen

Až čtyři minuty před koncem utkání rozhodli hokejisté UK Praha, že se i tentokrát budou radovat z vítězství v dalším kole Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL). V zápase plném zvratů a skvělého hokeje se 24. listopadu na stadionu HC Hvězda Praha utkali s týmem Academics Pilsen.

Pokračování

Autor: Josef Vošahlík; red., 4. prosince 2017


Memoriál Miroslava Bubníka ovládla štafeta 2. a 3. lékařské fakulty UK

Již třiatřicátý ročník Memoriálu PhDr. Miroslava Bubníka v univerzitních plaveckých štafetách uspořádala katedra tělesné výchovy Přírodovědecké fakulty UK. Pro vítězný pohár si doplavala štafeta 2. a 3. lékařské fakulty UK pod vedením trenérky PaedDr. Květoslavy Skálové.

Pokračování

Autor: Zdenka Polová; red., 27. listopadu 2017


Dramatické hokejové utkání mezi UK Praha a 1928 KTH Krynica rozhodlo třetí dějství

V dalším kole Evropské univerzitní hokejové ligy nastoupil tým UK Praha na domácím ledě ve Slaném 14. listopadu proti dobře známému soupeři z polské Krynice. Diváci se mohli těšit na velmi rychlý líbivý kombinační hokej, kterým se obě mužstva prezentují po celou dobu svého působení v EUHL.

Pokračování

Autor: Josef Vošahlík; red., 23. listopadu 2017


Pražské derby Evropské univerzitní hokejové ligy rozhodovalo prodloužení

Diváci se na pražském zimním stadionu Hvězda dočkali v neděli 5. listopadu prvního letošního pražského derby týmů UK Praha a Engineers Prague. Do dalšího kola Evropské univerzitní hokejové ligy vstoupila reprezentace Českého vysokého učení technického velmi aktivně a vybudovala si slibný náskok, postupem času však nadvládu nad utkáním přebrala Univerzita Karlova.

Pokračování

Autor: Josef Vošahlík; red., 13. listopadu 2017


Finále Hokejové bitvy rozhodly až samostatné nájezdy. UK se raduje z vítězství

Napětí až do posledních vteřin turnaje pociťovali všichni fanoušci hokejového týmu Univerzity Karlovy. Holešovická Tipsport Arena ve čtvrtek 2. listopadu hostila již sedmý ročník Hokejové bitvy pražských univerzitních týmů.

Pokračování

Autor: Michaela Příhonská, Helena Zdráhalová, 6. listopadu 2017


V dalším kole Evropské univerzitní hokejové ligy UK Praha vyzvala válečníky z Prešova

Ani drsný název nepomohl týmu Warriors z Prešovské univerzity na Slovensku, aby v dalším kole Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL) porazil dosud suverénní výběr Univerzity Karlovy. Hráči se střetli na domácím ledě UK ve Slaném v úterý 31. října.

Pokračování

Autor: Michaela Příhonská, red., 3. listopadu 2017
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Charakteristické trojúhelníkové průčelí s československým státním znakem a nápisem Universita Karlova zdobí budovu Právnické fakulty UK od samého počátku. Dominanta vltavského nábřeží přestála obsazení nacisty i ničivou povodeň roku 2002.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.