Hokejisté UK pokračují ve vítězné jízdě a míří do semifinále evropské ligy

Za pátým vítězstvím v řadě v Evropské univerzitní hokejové lize (EUHL) si sebejistě jdou hráči Univerzity Karlovy. Ve čtvrtfinálových utkáních dvakrát po sobě porazili v prodloužení tým Engineers Prague a postoupili do semifinále turnaje.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová; Josef Vošahlík, 23. března 2018


Evropská hokejová liga: první vítězství nad inženýry je doma, teď ještě dvakrát

Hokejový výběr Univerzity Karlovy potvrdil, že v Praze těžko hledá přemožitele. V posledním kole nadstavbové části Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL) porazil tým Engineers Prague 9:7.

Pokračování

Autor: Josef Vošahlík; Helena Zdráhalová, 14. března 2018


Skokan Čestmír Kožíšek: Na olympiádě v Pchjongčchangu mi chyběli diváci

Říkají mu Létající Čestmír. To, že velké můstky patří mezi jeho oblíbené, dokázal student Fakulty tělesné výchovy a sportu UK a skokan na lyžích Čestmír Kožíšek i na olympiádě v Pchjongčchangu, kde si doletěl ve své nejsilnější disciplíně pro osmadvacáté místo.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 26. února 2018


Další krok k vítězství v lize. Hokejisté UK rozdrtili borce Masarykovy univerzity

Hokejový výběr Univerzity Karlovy se rychle oklepal z poslední porážky v Evropské univerzitní hokejové lize (EUHL) a 14. února na pražském stadionu Hvězda ukázal, proč je úřadujícím šampionem soutěže.

Pokračování

Autor: Josef Vošahlík; red., 19. února 2018


Evropská liga v poločase. Hokejisté UK bojují o dobrou pozici pro play-off

Téměř po dvouměsíční přestávce se hokejová reprezentace UK znovu oblékla do výstroje, aby se utkala s dalšími protivníky v rámci Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL), tentokrát už v její nadstavbové části, kam postoupili jen ti nejlepší.

Pokračování

Autor: Josef Vošahlík; red., 8. února 2018


Na halovém šampionátu zazářila atletka UK. Přivezla si dvě zlata

Více než sto padesát vysokoškoláků změřilo své síly na akademickém mistrovství ČR v halové atletice. V pondělí 8. ledna ho v přetlakové hale na pražském Strahově uspořádala už tradičně Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy ve spolupráci s Českou asociací univerzitního sportu. V závodech se dařilo i studentům UK.

Pokračování

Autor: Aleš Kaplan; red., 11. ledna 2018


Tým UK je neporazitelný. V evropské hokejové lize si připisuje další body za vítězství

Do posledního domácího utkání v základní části Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL) nastoupili hráči Univerzity Karlovy proti týmu Paneuropa Kings z Bratislavy. Na zimním stadionu ve Slaném byl 28. listopadu k vidění svižný hokej, který musel lahodit oku každého fanouška.

Pokračování

Autor: Josef Vošahlík; red., 6. prosince 2017


Fanoušci si užili gólovou přestřelku hokejistů UK Praha a Academics Pilsen

Až čtyři minuty před koncem utkání rozhodli hokejisté UK Praha, že se i tentokrát budou radovat z vítězství v dalším kole Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL). V zápase plném zvratů a skvělého hokeje se 24. listopadu na stadionu HC Hvězda Praha utkali s týmem Academics Pilsen.

Pokračování

Autor: Josef Vošahlík; red., 4. prosince 2017




Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování




Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.